Tefsir Ekolleri c. 3
Tefsir Ekolleri c. 3

Tefsir Ekolleri c. 3

İndirim Oranı : %20 İndirim
Fiyat : ₺250,00
İndirimli : ₺200,00
₺24,29 'den başlayan taksitlerle

Kitabın Adı: Tefsir Ekolleri c. 3 (Rivayetle Tefsiri İçtihad Ekolü, Edebi Tefsirin İçtihad Ekolü,Bilimsel İçtihadla Tefsir Ekolü)

Kitabın Özgün Adı: Merâtib-i Tefsiri Cild 3

Yazar: Ali Ekber Babaî

Çeviren: Kenan Çamurcu

Yayınevi: El Mustafa Yayınları

Dili: Türkçe

Sayfa Sayısı: 504

1. Basım: Kasım 2014

Kapak Bilgisi: Karton Kapak

Kağıt Bilgisi: Şamua Kağıt

Kitap Boyutu: 16X24 cm.

Tefsir Ekolleri’nden maksat, müfessirlerin Kur’an’ın nasıl tefsir edileceğine ilişkin çeşitli görüşleridir. Bu anlama göre tefsir ekolü, tefsir metodundan ayrıdır ve onu kapsamaz. Tefsir Ekolleri külliyatında her ekol incelenip tenkit edildikten sonra o ekolle bağlantılı bazı tefsir kitapları tanıtılmış ve o kitapların tefsir metodu da Kur’an tefsirinin metodolojisinde açıklanmış kaideler kriter ve esas alınarak tahkik edilmiş ve eleştirilmiştir.

Şüphesiz Kur’an tefsiri ve bu işin nasıl yapılacağı üzerinde etkili olan bilgilerden ve bu konuda önkoşul sayılan ilimlerden biri, tefsir ekollerine  aşina olmak, bunların her birine dayalı tefsir kitapları ve metodlarını tanımak, onların zayıf ve kuvvetli yanlarından haberdar olmaktır.

Bu gaye ile Tefsir Ekolleri külliyatının bu üçüncü cildinde, üç tefsir ekolü  (rivayetle tefsirin içtihad ekolü, edebi tefsirin içtihad ekolü, ilmi tefsirin içtihad ekolü ) ve on tefsir kitabından bahsedilmiştir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR