Kalender Yayınevi 

Kalender Yayınevi, bilgiye, kültüre ve insan gelişimine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu amaçla 2013 Mart’ında yayın hayatına başlamıştır. Tarih, Alevilik, İnanç ve edebiyat alanlarında başladığı yayın yelpazesini 2016 yılından itibaren genişletme çalışmaları yürütmektedir. Ellinin üzerinde yayımladığı eserle toplumumuzda eksik kalan bir boşluğu doldurduğuna inanıyoruz.


İnançla ilgili yayınlanan kitaplarımız basit dinî kitaplar olmanın ötesinde edebiyat ve tarihsel yönleriyle daha ilgi çekici bir özelliktedirler.


Kalıplaşmış ve dar bakış açısına sahip düşüncenin karşısındayız. Düşüncenin gelişimine olan duyarlılığımızla uyuşturan kitaplardan ve düşünmeyi engelleyen fikirlerden uzak durma kararlılığındayız.


Hangi alanda olursa olsun yapılan işin en iyisini ve en farklısını yapma anlayışımızdan dolayı ortaya koyduğumuz çalışmalardaki bilgi ve düşüncedeki yenilik, birçok kesim tarafından hemen fark edilebilir. Yeni ve farklı çalışmalarımızla toplumumuzu bilgi yönünden zenginleştirmeye kararlıyız.


Çeviri eserlerimizde ise aslına sadık ve aynı zamanda Türkçe'ye en uygun çevirilerle farkımızı ortaya koymuş bulunmaktayız.


2016 yılında yayım  ağımıza “Kalender Çocuk Yayınları” eklenmiştir. Kalender Çocuk Yayınları bu güne kadar çocuk eğitimine ve sosyal gelişimine katkı sunacak birçok yayımlamış bulunmaktadır.


Yine 2016 yılında "İbn-i Sina Yayınları'nı" da yayım ağımıza ekleyerek "Felsefe ve Hikmet" alanında önemli bazı eserleri okuyucumuz ile buluşturduk. Felsefe ve Hikmet alanında yeni çeviri çalışmalarımız devam etmektedir. En kısa sürede bu çeviri eserleri yayınlamayı planlamaktayız.

 

 


cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR