Müslüman Alimlerin Eğitim, Öğretim ve Temelleri Üzerine Görüşleri 2
Müslüman Alimlerin Eğitim, Öğretim ve Temelleri Üzerine Görüşleri 2

Müslüman Alimlerin Eğitim, Öğretim ve Temelleri Üzerine Görüşleri 2

İndirim Oranı : %29 İndirim
Fiyat : ₺28,00
İndirimli : ₺20,00
₺2,43 'den başlayan taksitlerle

Kitabın Adı: Müslüman Âlimlerin Eğitim, Öğretim ve Temelleri Üzerine Görüşleri 2 (Nâsiruddin Tûsî, Mevlânâ, Sa'di, İbn Haldun, Allame Meclisî, Molla Mehdi ve Ahmed Nerakî)

Kitabın Özgün Adı: Arayi Danişmendan der Ta'lim ve Terbiyet ve Mebani An Cild 2

Yazar: Ali Naki Fakihî, Mehdi Ebu Ca'ferî

Çeviren: Nurcan Altun

Yayınevi: El Mustafa Yayınları

Dili: Türkçe

Sayfa Sayısı: 495

1. Basım: Mart 2017

Kapak Bilgisi: Karton Kapak

Kağıt Bilgisi: Şamua Kağıt

Kitap Boyutu: 16X24 cm.

Müslüman alimlerin eğitimle ilgili düşünceleri, dikkate değer özelliklere sahiptir. Maneviyatın hakimiyeti ve hayata ahlaki yaklaşım gibi önemli noktalar ona imtiyaz kazandırmaktadır. Özellikle bu ciltte düşüncelerini genişçe işlemeye çalıştığımız Mevlana ve Sadi gibi şairler bu imtiyazların kazanılmasında büyük sağlamışlardır.

Elinizdeki eser bu düşüncelerin aşamalarmın keşfi, eğitimsel düşünce hareketlerinin sınıflandırılması, tahlili ve karşılaştırılması konularındaki boşluğu gidererek derinleşmesine yardımcı olmaya çalışmaktadır. Yine bu seri ile İslami eğitim sisteminin oluşması ve pratik anlamda uygulanması amacına katkı hedeflenmektedir. Zira insan hayatının her alanı hakkında en isabetli görüş sahibi olan yüce İslam dini, en fazla eğitim alanı üzerinde durmuş, Müslüman alimler de bu konu hakkında eşsiz eserler kaleme almıştır.

Ayrıca böyle araştırmalar yoluyla Müslümanların eğitimle İlgili düşünce tarihlerinın kuvvetli ve zayıf noktalarına ulaşılabilir ve Islami düşüncenin geleceğinin temelleri atılırken bunlardan dersler ve ilhamlar alınabilir.