Kur'an Tefsiri Metodolojisi
Kur'an Tefsiri Metodolojisi

Kur'an Tefsiri Metodolojisi

İndirim Oranı : %38 İndirim
Fiyat : ₺24,00
İndirimli : ₺15,00
₺1,82 'den başlayan taksitlerle

Kitabın Adı: Kur'an Tefsiri Metodolojisi

Kitabın Özgün Adı:Reveş-i Tefsir-i Kur'an

Yazar: Ali Ekber Babaî-Gulam Ali Azizi Kia-Mücteba Ruhani Rad

Çeviren: Mikail Gürel

Yayınevi: El Mustafa Yayınları

Dili: Türkçe

Sayfa Sayısı: 471

1. Basım: Temmuz 2013

Kapak Bilgisi: Karton Kapak

Kağıt Bilgisi: Şamua Kağıt

Kitap Boyutu: 16X24 cm.

Kur'ân, İlahi ilimden bir mertebe olup, her iki cihan kurtuluş ve saadetine ulaştıracak Yüce Allah'ın son, en kapsamlı ve en sağlam desturudur.

Bu yüce kitabın kendine has özellikleri Müslümanların yanı sıra farklı inanç ve din mensubu olan bilim adamlarının da ona yönelmesine, ondaki sırları, yeni ve derin konuları, yol gösterici ve yapıcı formülleri keşfetme gayretine itmiştir. Ama ne yazık ki bu alanda özellikle gayrimüslim bilim adamları tarafından yapılmış çalışmalar göz ardı edilmeyecek zafiyetler, yetersizlikle, sapma ve yanlışlıklardan korunamamıştır.

İşte bu yüzden, Kur'ân tefsiri metodolojisini çeşitli boyutlarıyla ele alma fibi bir zaruret doğmuştur. Öte yandan ayetlerin doğru manalarına ve Yüce Allah'ın iradesine ulaşmanın insanın saadeti, bireysel ve toplumsal problemlerinin çözümünde ne kadar olumlu etkisi varsa hiç şüphesiz bilerek veya bilmeyerek bu alanda oluşacak bir sapmanın da olumsuz etkileri olacaktır.

Dolayısıyla şunu söylemek mümkündür: Kur'ân-ı Keri'in azamet ve derinliğine binaen Kur'ân'ı doğru anlama ve tefsir yöntemini bilmek çok büyük bir önem arz etmektedir.

Benzer Ürünler