Kerbela Kıyamının Hüseyni Öğretileri
Kerbela Kıyamının Hüseyni Öğretileri

Kerbela Kıyamının Hüseyni Öğretileri

İndirim Oranı : %35 İndirim
Fiyat : ₺35,00
İndirimli : ₺22,75
₺2,76 'den başlayan taksitlerle

Kitabın Adı: Kerbela Kıyamının Hüseyni Öğretileri

Yazar: Allame Muhammed Taki Caferî

Çeviren: Hasan Hüseyin Güneş

Yayınevi: Kalender Yayınevi

Sayfa Sayısı: 96

1. Basım: Ocak 2022 İstanbul

Kapak Bilgisi: Karton Kapak

Kağıt Bilgisi: Kitap kağıdı

Kitap Boyutu: 13,5x21 cm

Elinizdeki eser Allame Muhammed Taki Caferî’nin Kerbela konuşmalarından derlenmiştir. Muhammed Taki Caferî dinî ilimlerde içtihat derecesine sahip büyük bir âlimdir. Kitabın içeriğinden okurlar da onun bilgi birikimi ve ilminin çokluğunu keşfedecektir.

Allâme’nin en büyük özelliklerinden biri Batı edebiyat ve felsefesini de mükemmel derecede bilmesiydi. Prof. Monteni, Bernand Russell, İbrahim Süleyman ve Şerif Süheymat, Prof. Yang, R. Garaudy, Allal al-Fassî, M. Abdusselam gibi birçok önemli düşünürle irtibat halindeydi.

Yazarın doğu ve batı felsefesine ve edebiyatına hâkim olması onun daha geniş kitlelere hitap etmesini sağlamıştır.

Peygamber-i Ekrem (s.a.a.)’in torunu, İmam Ali ve Hz. Fatıma’nın (Allah’ın selamı onlara olsun) oğlu İmam Hüseyin’in hedefi, hareketinin ilk aşamasında bizzat kendi tarafından açıklanmıştır. Nitekim kardeşi Muhammed-i Hanefiyye’ye bıraktığı vasiyetinde Ben azgınlık, bozgunculuk yapmak için değil, ceddim Muhammed (s.a.a.)’in dinini ıslah için kıyam ediyorum demiştir.

İmam Hüseyin (a.s.) tüm insanlığa şu şekilde seslenmiştir:

“Eğer dininiz yoksa ve ahiret hayatına inanmıyorsanız bari dünyanızda hür insanlar olun.”

 

Nice felsefeler, ekoller gelmiş geçmiştir. Ama hiçbiri insanlığın aslî unsurları için böyle (İmam Hüseyin gibi) fedakârlıklar sergilememiştir. Bunlar öyle aslî temellerdir ki, onları insanlıktan söküp aldığınızda, beşeriyet dediğiniz şey hayvanlıktan daha süflî/aşağılık bir dereceye düşmektedir. Şüphesiz hayvanlığın konumu, ahlakî değerleri hiçe sayan insandan daha yücedir.” Allame Muhammed Taki Caferî

Benzer Ürünler