İnsanlığın Adalet Sesi İmam Ali
İnsanlığın Adalet Sesi İmam Ali
İnsanlığın Adalet Sesi İmam Ali
İnsanlığın Adalet Sesi İmam Ali

İnsanlığın Adalet Sesi İmam Ali

İndirim Oranı : %35 İndirim
KDV Dahil : ₺180,00
İndirimli : ₺117,00
KDV Dahil : ₺117,00
₺14,21 'den başlayan taksitlerle

Kitabın Adı: İnsanlığın Adalet Sesi İmam Ali

Yazar: George Jordac

Çeviri: İbrahim Kanadlı

Dili: Türkçe

Yayınevi: Kalender Yayınevi

Sayfa Sayısı: 288

1. Basım: 2022

Kapak Bilgisi: Karton Kapak

Kağıt Bilgisi: Kitap Kağıdı

Kitap Boyutu: 13,5x21

Barkod: 978-605-9080-55-2

 

Hristiyan yazar George Cordak, “İnsanlığın Adalet Sesi Ali” kitabında Müminlerin Emiri İmam Ali’yi tanıtırken İnsan Haklarını, Adalet kavramını, zalimlere karşı direnişi ve İmam Ali’nin (a.s.) bu kavramların neresinde olduğunu araştırmaktadır.

George Cordak, İmam Ali (a.s.) hakkında şöyle demiştir: “İmam Ali, insanlığın, tefekkür ve ilme teveccühün aslı ve temelidir. İmam Ali bütün değerlerin kaynağıdır.”

“Hakikat ve tarih böyle yüce bir şahsiyeti tanısa da tanımasa da fark etmez. Ancak tarih ve hakikat şehadet eder ki; yüce insan ve vicdan sahibi şehitlerin babası, şehit Ali bin Ebu Talib insanlığın adalet sesi ve doğunun baki yüce şahsiyetidir. Ne olurdu ki; Ey dünya güçlerini bir araya getirip her dönemde aklıyla, kalbiyle ve Zülfikar’ıyla bizlere bir Ali’yi verseydin.

Ali’nin, yalnız olduğu anlarda Muhammed’in (s.a.a.) yanında olması, Kureyşlilerin ahlakından cehaletinden uzak durup O’na tabi olması, O’nun etrafında zeki bir ortamda O’nun sevgisiyle yetişmesi, peygamberin hiçbir ashabı ve öğrencisine nasip olmamıştır. Ali bin Ebu Talib amcası oğlunun çizdiği yolda gözlerini açmıştır. İbadetlerin ilki olan namazı, O’ndan ilk öğrenen de kendisiydi. O’nun merhameti şefkati ve kardeşliği gibi nimetlere sahip olmuştur. Ebu Talib, Muhammed’e karşı ne idiyse Muhammed de Ali’ye karşı öyleydi. Ali’nin kalbi sevgiyle çarptığı zaman amcası oğlunun sevgisiyle çarpmıştır. Dilinden çıkan ilk sözler de O’nun öğrettiği en yüce sözlerdi. O’nun olgunluğu, baskı altına alınan Muhammed’e destekle kemâle erdi. Peygamberin dostları O’nu seviyor, düşmanları da O’na saygı duyuyordu. Öyleyse O’nun evladı, öğrencisi ve kardeşi Ali O’nun varlığından ayrı olabilir mi? O, yüceden var olan bir yücedir.”

“Hayattaki sıkıntı ve meşakkatlerinize ortak olmadan bana ‘Müminlerin Emiri’ şeklinde hitapta bulunmanıza hiç razı olur muyum?”

“Nerede bol nimet içinde yüzeni gördüysem, yanında hakkı zayi edilen birini gördüm.”

 

Müminlerin Emiri İmam Ali

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR