İmam Hasan'ın Barışı
İmam Hasan'ın Barışı

İmam Hasan'ın Barışı

İndirim Oranı : %25 İndirim
Fiyat : ₺34,00
İndirimli : ₺25,50
₺3,10 'den başlayan taksitlerle

Kitabın Adı: İmam Hasan'ın Barışı; Tarihin En Büyük Kansız Devrimi

Yazar: Râzî Âl-i Yasîn

Çeviren: Cafer Bendiderya - Necat Karakuş - Cafer Bayar -Vahdettin İnce -Alican Görel

Dili: Türkçe

Yayınevi: Kevser Yayıncılık

Sayfa Sayısı: 516

2. Basım: Ekim2020

Kapak Bilgisi: Karton Kapak

Kağıt Bilgisi: Kitap Kağıdı

Kitap Boyutu: 13,5X21

Muaviye'nin plânları, Hasan b. Ali ve kardeşi Hüseyin'i İslâm adına İslâm'ı tehdit etmeye yönelik korkunç bir komployla karşı karşıya bırakmıştı. İmam Hasan bu tehlikeyi savmak için ya direnecekti ya da uzlaşacaktı. Direnişin, hidayet kılavuzu ailenin ortadan kalkmasına ortam hazırlayacağını fark eden İmam, ikinci yolu seçmişti.

İmam Hasan'ın bu yöntemi, hakla batılın birbirine karıştığı ve batılın tehlikeli bir güce kavuştuğu bir ortamda gerçekleşen uzlaşma görünümünde muhteşem bir devrimdi.

İmam Hasan ve İmam Hüseyin, bu iki cevher söz konusu yolun iki kahramanıydılar. Sabır ve direnme rolü Hasan'ın, kahramanca kıyam etme rolü de Hüseyin'indi. Dolayısıyla Aşura Kıyamı birinci derecede İmam Hasan'a ve sonra İmam Hüseyin'e aitti. Hz. Hasan Kerbelâ Kıyamı'nın temelini atmış, Aşura'ya zemin hazırlamıştı. İşte bu kansız devrim sayesinde İmam Hüseyin, o eşsiz ve ebedî zafere ulaşabildi.

 

Bu kitap disiplinli, güçlü ve üretken bir zihnin üzürünü olup tarihî gerçekleri ortaya koymada aklî ve naklî kanıtlar içeren bir kaynak eserdir.

Benzer Ürünler