Ehl-i Beyt'in Sırları
Ehl-i Beyt'in Sırları
Ehl-i Beyt'in Sırları
Ehl-i Beyt'in Sırları

Ehl-i Beyt'in Sırları

İndirim Oranı : %35 İndirim
Fiyat : ₺180,00
İndirimli : ₺117,00
₺14,21 'den başlayan taksitlerle

Yazar: Kays Oğlu Süleym Hilali

Çeviren: Kemal Küntaş

Sayfa Sayısı: 376

Kitap Boyutu: 13,5 x 21

 

 

 

ISBN No: 978-605-85381-6-0

Bu kitap Peygamberimizin vefatından itibaren başlayan İmam Hüseyin’in şehit oluşuna kadar yaşanan olayları Ehli Beyt’in dilinden aktaran İslâm tarihinde yazılmış ilk kitaptır. İmam Ali’nin, İmam Hasan’ın, İmam Hüseyin’in ve İmam Ali Zeynelabidin’in yarenlerinden olan Kays oğlu Süleym, kitabında sadece Ehli Beyt’ten duyduklarını değil kendi şahit olduğu olayları da Ehli Beyt’in bakış açısıyla birlikte kaleme almıştır. Süleym, İmam Ali’nin Sıffin savaşındaki 40 fedaisinden birisidir. Ehli Beyt İmamları da Süleym’in kitabının önemi hakkında dostlarına tavsiyelerde bulunmuşlardır.

Ebu Tufeyl ve Ebi Seleme oğlu Umar üç gün boyunca sabahtan akşama kadar İmam Zeynu'l-Abidin'in huzurunda kitabı okumuşlardır. İmam Zeynu'l-Abidin kitabı dinledikten sonra onun hakkında şöyle buyurmuştur;
“Süleym doğru söylemiştir. Allah ona rahmet etsin. Bunların hepsi bizim hadislerimizdir ve bizim yanımızda tanınmıştır.”

İmam Cafer-i Sadık;

“Bizim taraftarlarımızdan veya dostlarımızdan her kimin yanında Süleym’in kitabı yoksa bizim velayetimizden onun yanında bir şey yoktur ve bizimle ilgili meseleler hakkında bir şey bilmiyor demektir. Bu kitap Ehli Beyt taraftarlığının alfabesi ve Ehli Beyt’in sırlarından bir sırdır.” 

 

 

Yazarın adı: Kays Oğlu Süleym Hilali
Arapça Aslından Çeviren: Kemal Küntaş
Yayınevi: 
 Kalender Yayınevi
Basım Tarihi: 
Nisan 2019
Basım Sayısı: 
5. Basım
Sayfa Sayısı:  
376
Dili: 
Türkçe
Kitap Boyutları: 
13,5 x 21 cm.
Kapak Bilgisi: 
Karton Kapak
Kağıt Bilgisi:
 Kitap Kağıdı
ISBN No:978-605-85381-6-0

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR