Bilinmeyen Simasıyla Hz. Ali
Bilinmeyen Simasıyla Hz. Ali
Bilinmeyen Simasıyla Hz. Ali

Bilinmeyen Simasıyla Hz. Ali

İndirim Oranı : %20 İndirim
Fiyat : ₺60,00
İndirimli : ₺48,00
₺5,83 'den başlayan taksitlerle

Kitabın Adı: Bilinmeyen Simasıyla Hz. Ali

Kitabın Özgün Adı: Cazibe ve Dafie-i Ali

Yazar: Murtaza Mutahharî

Çeviren: İsmail Bendiderya

Yayınevi: Kevser Yayıncılık

Sayfa Sayısı: 160

4. Basım: Eylül 2014

Kapak Bilgisi: Karton Kapak

Kağıt Bilgisi: Kitap Kağıdı

Kitap Boyutu: 13,5X21 cm.

Ali (a.s) beden ve ruh kemalini bir araya toplamıştı. Geceleri ibadete başladığında, Allah'tan gayri her şeyden kopar; gündüzleri halkın arasında, onlardan biri gibi yaşardı. Gündüzleri gözler onun eşitlik ve fedakârlık örneği davranışlarına şahit olurdu; kulaklar bilgece öğüt ve sırlar işitirdi ondan. Geceleriyse yıldızlar, Rabbine yakaran Ali'nin (a.s) yaşlı gözlerine şahit olur, gökler onun coşkulu duaları ve âşıkane münacatlarını dinlerdi mahut bir sessizlikle.

Ali (a.s) hem din âlimiydi hem bilge, hem arifti hem sosyal lider, hem zahitti hem asker, hem hâkimdi hem işçi, hem hatipti hem yazar. Kısacası Ali (a.s) tam anlamıyla ve bütün güzellikleriyle kâmil bir insandı...

Elinizdeki kitap, bir giriş ve iki bölümden müteşekkil bu eserin giriş bölümünde çekicilik ve iticiliğin genel anlamlarına ilaveten, insanların çekicilik ve iticilikleri genel bir çerçevede işlenmiştir. Birinci bölümde İmam Ali'nin (a.s), onu hakkıyla tanıyan her insanda hayranlık uyandıran nadide kişiliğinin cazibesi ve bu cazibenin etki ve faydaları ele alınmıştır. İkinci bölümde de o Hazret'in kimleri, ne tür hasletlere sahip insanları kendisinden uzaklaştırdığı boyutu, iticiliği incelenmiştir.

Bu iki bölümden sonra elde edilen netice, İmam Ali'nin (a.s) iki boyutlu ve iki ayrı güce sahip olduğudur ki, ona uyan ve onun okulunun öğrencisi olmak isteyen de, onun gibi olmalı ve bu iki zıt gücü, yani çekicilik ve iticiliği bir arada taşımalıdır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR