Anadolu'da Alevilik Ruhu
Anadolu'da Alevilik Ruhu
Anadolu'da Alevilik Ruhu
Anadolu'da Alevilik Ruhu

Anadolu'da Alevilik Ruhu

İndirim Oranı : %35 İndirim
Fiyat : ₺100,00
İndirimli : ₺65,00
₺7,89 'den başlayan taksitlerle

Kitabın Adı: Anadolu'da Alevilik Ruhu

Yazar: Ali Akın Caba

Yayınevi: Kalender Yayınevi

Sayfa Sayısı: 120

2. Basım: Ocak 2022

Kapak Bilgisi: Karton Kapak

Kağıt Bilgisi: Kitap Kağıdı

Kitap Boyutu: 13,5X21

ISBN: 978-605-9080-46-0

“Anadolu Aleviliği tarih boyunca yaşanmışlıkları, Ehlibeyt inancıyla yoğrulduğundan ince ruhlu, etrafındakileri kırmak istemeyen, ince eleyip sık dokuyan, kalp kırmaktan korkan, insana değer veren, adalet olgusunu önemseyen, 72 millete bir gözle bakan ve bunun gibi inceliklere sahip bir toplumdur. Bu ruha, “Anadolu’daki Alevilik Ruhu” diyoruz. Bu toplum, tarih boyunca sürekli baskı altında yaşamış, ezilmiş, hor görülmüş, türlü türlü iftiralara uğramış, inancını ve ibadetlerini gizlemek zorunda kalmış, kendi inancını öğreneceği ilim merkezlerinden uzak tutulmuş, sürekli asimile edilmeye çalışılmış ve daha nice sıkıntı ve zorluklar yaşamış bir toplumdur.

Anadolu’daki Aleviler zulmün birçok çeşidini gördükleri ve yaşadıkları için Ehlibeyt’in ve 12 İmamların başlarına gelen zulümleri çok daha iyi anlarlar ve bu yüzden Ehlibeyt’in başından geçen bir musibet anlatıldığında içten ve yürekten gelen bir acıyla hüzünlenirler ve gözlerinden yaşlar akıtırlar.”

       Bu kitap Alevi araştırmacı, yazar ve çevirmen Ali Akın Caba’nın Alevilik başta olmak üzere Tevhid, Ehlibeyt, inanç, toplumsal ilişkiler konularındaki yazılarını içermektedir. Çok değerli olan bu yazılar toplumumuzun en çok ihtiyacı olan Ehlibeyt inancı, düşünce, hoşgörü ve doğruyu araştırma temelinde kaleme alınmıştır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR