Alevi Bakışı
Alevi Bakışı
Alevi Bakışı
Alevi Bakışı

Alevi Bakışı

İndirim Oranı : %35 İndirim
KDV Dahil : ₺140,00
İndirimli : ₺91,00
KDV Dahil : ₺91,00
₺11,05 'den başlayan taksitlerle

Kitabın Adı: Alevi Bakışı

Yazar: Ali Akın Caba

Yayınevi: Kalender Yayınevi

Boyut: 13,5X21

Sayfa Sayısı: 240

1. Basım: Haziran 2023

 

 

 

 “Anadolu topraklarında yaşayan Alevi toplumu hakkında sağlıklı analizlere sahip olmak için bu yazıları kaleme aldım ve kitabın adını “Alevi Bakışı” olarak isimlendirdim. Belki bu şekilde tarihin acı izlerini üzerinde taşıyan bu toplum daha iyi anlaşılır.”

  • “İradeler hür olmalı ki insan, insan-ı kâmil olsun. İradeler hür ve özgür olmalı ki inançların ruhu olsun.”
  • “Alevilik öğretisini Ehlibeytten ve 12 İmamlardan almaktadır. Eğer Ehlibeyt ve 12 İmamlar bu özgürlük olgusunu bu şekilde vermeselerdi, onlar da baskı ve zorla bazı şeyleri bizlere kabul ettirselerdi, Alevilikte bu özgürlük ve bağımsızlık ruhu olmazdı.”
  • “Allah-u Teâlâ insanı hür ve özgür yaratmış ve bu özelliği ile ona değer vermiştir. İnsanın hür ve özgür iradesi ile Hakkı kabul etmesini irade etmiştir. Yoksa zorla ve kılıçla Hakkın kabul edilmesinin hiçbir değeri yoktur. Eğer İmam Ali, Zülfikar’ı çekip güç kullanarak insanları hakkı kabul etmeye zorlasaydı (buna gücü yeterdi) insanın yaratılış felsefesini hiçe saymış olacaktı.”

“Alevi Bakışı” Alevi inançları, ahlak, Alevilere karşı yapılan haksızlıklar, adalet olgusu gibi birçok konu hakkında bilgilendirici yazılar içermektedir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR