Nil ile Fırat Efsanesi (Yahudilik ve Siyonizm Tarihi)
Nil ile Fırat Efsanesi (Yahudilik ve Siyonizm Tarihi)
Nil ile Fırat Efsanesi (Yahudilik ve Siyonizm Tarihi)

Nil ile Fırat Efsanesi (Yahudilik ve Siyonizm Tarihi)

İndirim Oranı : %35 İndirim
Fiyat : ₺350,00
İndirimli : ₺227,50
₺27,63 'den başlayan taksitlerle

Kitabın Adı: Nil ile Fırat Efsanesi

(Yahudilik ve Siyonizm Tarihi)

Yazar: Aydın Altay

Yayınevi: Altay Yayınları

Boyut: 21X29 cm

Sayfa Sayısı: 288

Not: Kitabın tamamı renkli resimlidir.

 Elinizde bulunan bu kitap, okumaktan ziyade, görmek içindir. Ülkemizde, hakkında fazla konuşulmayanları bu kitapta görecek ve okuyacaksınız. Bu kitap, “Yahudilik ve Siyonizm’in Tarihi”ni resim ve belgelerle anlatan bir kitaptır. Bu kitapta, Yahudi tarihi ve şeriatını, Yahudilerin gelenek ve göreneklerini yakından tanıyacaksınız.

Yahudilerin düğünleri nasıldır? Yahudiler namaz kılıyor mu? Bayramları ve bayramlarda özelikle ne yiyorlar? Geçmişten kendilerine miras bırakıldığına inandıkları şeyler nelerdir? Musevilik ve Yahudilik arasındaki farklar. Yahudiliğin soy üstünlüğüne dayalı fikirlerinin inanç kaidesi hâline gelme süreci.

Kitap, geçmişten günümüze Yahudiliğin ayrıntılı tarihi ve dayandığı temelleri belgelerle öğrenmek isteyenler için tam bir kaynak eser niteliğindedir.

Bu kitapla, aynı zamanda Siyonizm’in ne olduğunu, İsrail’le nasıl pratiğe geçirildiğini ve bu yapıya kimlerin nasıl katkı sağladığını da okuyacaksınız. Kitap, özelikle Filistin’in şu an içinde bulunduğu durumun arka planındaki karanlık ilişkilere de yer veriyor. Siyonist İsrail’in eğitim düzeni, askeri yapısı ve güvenlik sistemleri ile ilgili merak edilen her şeyi bu kitapta bulabileceksiniz. İsrail’in işgaline karşı Filistin’de kurulan hareketler, siyasi partiler ve İsrail ile yakın duran isimler…

Kısacası İsrail’in Filistinlilere uyguladıkları vahşeti ve bu vahşetin ortaya çıkış aşamalarını, kaynakları ve bağlantıları ile bu benzersiz araştırmada okuyup öğrenebileceksiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR