Yıldız ve Konuşan Bebek
Yıldız ve Konuşan Bebek

Yıldız ve Konuşan Bebek

İndirim Oranı : %40 İndirim
Fiyat : ₺10,00
İndirimli : ₺6,00
₺0,73 'den başlayan taksitlerle

Yazar: Samed Behreng

Çeviren: Kemal Küntaş

Sayfa Sayısı: 96
Kitap Boyutları: 13,5 x 21
ISBN No: 978-605-96-29-06-5

Çocuk kitaplarının usta yazarı Samed Behrengi bir öğretmen gibi Yıldız ve Konuşan Bebek’te; sevgi, aile ilişkileri, işçi çocukların yaşadıkları ve çocuklara değer verilmesi gerektiği gibi sadece küçüklerin değil büyüklerin de öğrenmesi gereken konuları işlemiştir. Kitap özgün dili olan Farsçadan eksiksiz bir şekilde Türkçeye tercüme edilmiştir. Kitabı beğenerek keyifle okuyacağınız düşünüyoruz.

“Selam çocuklar! Ben Yıldız Hanım’ın konuşan bebeğiyim. “Yıldız ile Kargalar” kitabını okuyan çocuklar beni ve Yıldız’ı iyi tanırlar. Ben ve Yıldız’ın hikâyesi kargaların olayından önce olmuştu.

Bir gece Yıldız, beni önüne koydu. Benimle konuştu da konuştu... Derdini döktü... Sözleri bana o kadar tesir etti ki bende dile gelip onunla konuştum. Hâlâ da konuşmayı unutmadım.

Son sözüm şu ki şımarık ve kendini beğenmiş hiçbir çocuğun bu hikâyeyi okuma hakkı yoktur. Özellikle de otomobillerine bindiklerinde gösteriş yapan, kendisini cadde kenarlarındaki kimsesiz ve fakir çocuklardan bir kademe üstte gören ve işçi çocuklara önem vermeyen zengin çocuklar!.. Behreng Bey hikâyelerini daha çok bu kimsesiz, fakir ve işçi çocuklar için yazdığını söyledi.

Elbette kötü ve kendini beğenmiş çocuklar da düşünce ve davranışlarını düzelttikten sonra Behreng Bey’in hikâyelerini okuyabilirler. Bana söz verdi!

Bütün anlayışlı çocukların dostu Konuşan Bebek

 

 

 

Yazar: Samed Behreng
Çeviren: Kemal Küntaş
Yayınevi:  Kalender Çocuk Yayınları
Cilt Bilgisi: Karton Kapak
Kağıt Bilgisi: Kitap Kağıdı
Basım Tarihi: Kasım 2017
Basım Bilgisi:  1 Basım
Sayfa Sayısı: 96
Kitap Boyutları: 13,5 x 21
ISBN No: 978-605-96-29-06-5

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
Benzer Ürünler