Fuzuli Kitap Seti

İndirim Oranı : %46 İndirim
Fiyat : ₺102,00
İndirimli : ₺55,08
₺6,69 'den başlayan taksitlerle

Fuzulî Kitap Seti

Kitap Adı: Saadete Ermişlern Bahçesi, Beng ü Bâde, Sıhhat u Maraz (Sefernâme-i Ruh-Hüsn ü Aşk).

Yazar: Fuzulî (Süleyman oğlu Mehmed)

Yayınevi: Kalender Yayınevi - İbn-i Sina Yayınları

Sayfa Sayısı: 758

1- Saadete Ermişlerin Bahçesi (Hadikatü's-Süeda): Fuzulî'nin en çok sevilen ve en çok bilinen eseridir. Kerbela hakkında düz yazı (mensur) ve şiir (manzum) karışık olarak yazılan kitap, Fuzulî'nin edebiyatının zirvesidir. Bu eser 1583-1591 yılları arasında hazırlanan el yazması nüshadan günümüz Türkçesine aktarılmıştır. Kerbela hakkında akıllara takılan birçok soruya hem tarihî hem de aklî ve felsefî olarak cevap vermektedir. Kitabı günümüz Türkçesine aktaran kişi Kemal Küntaş'tır.

2- Beng ü Bâde: Fuzulî'nin 1508 yılında Bağdat'ı fetheden Şah İsmail Hataî'ye ithaf ettiği kitabıdır. Kitap tahminen Fuzulî'nin ilk kitabı olmalıdır. Esrar ve Şarap anlamına gelen kitapta sembolik bir dil kullanılmış. İrfanî ve ahlakî öğütler tarihî bazı bilgiler edebî bir üslupla başarılı bir şekilde kaleme alınmıştır. Kitabı günümüz Türkçesine aktaran kişi Muharrem Uçan'dır.

3- Sıhhat u Maraz: Sıhhat u Maraz, Fuzulî'nin Farsça kaleme aldığı eserlerinden birisidir. Fuzulî'nin tıp bilgisini kişileştirme sanatı ve edebî bir dille kaleme aldığı çok değerli bir eserdir. Tıbbı karmaşık bilimsel terimlerden arındırarak halkın anlayabileceği bir dille yazılmıştır. Kitap Frasça özgü metninden Kemal Küntaş tarafından tercüme edilmiştir.

 

Benzer Ürünler